Neohodnoceno

Saunové kameny HARVIA ELITE PRO, 5-10 cm, 20kg, dolerit olivín

Originální finské saunové kameny HARVIA pro komerční provoz prošly speciální úpravou při teplotě nad 1100 °C, čímž byly zbaveny veškeré zbytkové vlhkosti, která u běžných kamenů způsobuje rozpínání a rozpadání kamene a jejich usazování v kamnech. Životnost těchto kamenů je až 5x vyšší než u standardních kamenů, jelikož se díky stálosti neusazují a neucpávají kamna tak, jako běžné kameny. Ideální i pro komerční použití.

 
 
Můžeme doručit do:
27.6.2024
Skladem u dodavatele
Kód: 253
2 553 Kč 2 110 Kč bez DPH

Jedině štípané kameny jsou správné kameny pro elektrická saunová kamna a kamna na dřevo. Mohou totiž ukládat velké množství tepla a voda se vypařuje efektivně z široké povrchu lomů. Úhlové štěpy kamenů také umožňují volné umístění, které je nejdůležitějším požadavkem, zejména u elektrických topidel, aby bylo možné teplo plynule převádět z topných těles do prostoru sauny. 

Keramické kameny, kulaté říční kameny nebo naopak měkké kameny z mastku nepřinášejí v kamnech HARVIA požadované výsledky a mohou způsobit problémy v kamnech. V žádném případě neplňte kamna obyčejnými kameny!

Saunové kameny jsou vyrobeny z vysoce kvalitní a odolné horniny Dolerit (také Diabas) v kombinaci s olivínem. Tepelná úprava nad 1100°C kterou tyto kameny prošly, dodává kamenům delší životnost, díky čemuž je tento typ kamene vhodný pro komerční sauny s intenzivním používáním.

Saunové kameny 5-10 cm jsou vhodné pro elektrická kamna.

Součást balení:

  • balení saunových kamenů

Parametry

  • Název

    Saunové kameny HARVIA

  • Váha (kg)

    20

  • Průměr (cm)

    5-10