Neohodnoceno

Saunové kameny HARVIA, vel. 10-15 cm, 20kg, šedé balení

Originální finské saunové kameny HARVIA jsou vybírány podle staré tradice a zprostředkovávají skutečnou atmosféru tradičního saunování. Déle v sobě akumulují teplo, minimálně se rozpadají a vydrží vám mnohonásobně déle, než jiné horniny. V žádném případě neplňte kamna obyčejnými kameny!

Můžeme doručit do:
30.5.2024
Skladem u dodavatele
Kód: 251
579 Kč 479 Kč bez DPH
Kategorie: Příslušenství ke kamnům
Váha (kg): 20
Průměr (cm): 10-15
Vhodné pro: kamna na dřevo
Výrobce: Horavia s.r.o.

Jedině štípané kameny jsou správné kameny pro elektrická saunová kamna a kamna na dřevo. Mohou totiž ukládat velké množství tepla a voda se vypařuje efektivně z široké povrchu lomů. Úhlové štěpy kamenů také umožňují volné umístění, které je nejdůležitějším požadavkem, zejména u elektrických topidel, aby bylo možné teplo plynule převádět z topných těles do prostoru sauny. 

Keramické kameny, kulaté říční kameny nebo naopak měkké kameny z mastku nepřinášejí v kamnech HARVIA požadované výsledky a mohou způsobit problémy v kamnech. V žádném případě neplňte kamna obyčejnými kameny!

Jedná se o specifickou horninu Gabro s příměsí olivínu, která je zásaditá (žula je například kyselá). Klasifikuje se jako hlubinný magmatit, což je hornina vytvořená projevy vulkanismu. Rozbor, provedený na Mendelově univerzitě v Brně, potvrdil, že naše lávové kameny neobsahují křemen, a tudíž nemají tendenci praskat. Déle v sobě akumulují teplo, minimálně se rozpadají, a vydrží vám mnohonásobně déle, než jiné horniny.

Šedé kameny jsou určeny k použití v kamnech na dřevo.

Součást balení:

  • balení saunových kamenů

Parametry

  • Název

    Saunové kameny šedé

  • Váha (kg)

    20

  • Průměr (cm)

    10-15