Neohodnoceno

Saunové kameny HARVIA, vel. 5-10 cm, 20kg, černý vulkanit

Originální finské saunové kameny HARVIA jsou vybírány podle staré tradice a zprostředkovávají skutečnou atmosféru tradičního saunování. Déle v sobě akumulují teplo, minimálně se rozpadají a vydrží vám mnohonásobně déle, než jiné horniny. V žádném případě neplňte kamna obyčejnými kameny!
Můžeme doručit do:
30.5.2024
Skladem u dodavatele
Kód: 256
966 Kč 798 Kč bez DPH

Jedině štípané kameny jsou správné kameny pro elektrická saunová kamna a kamna na dřevo. Mohou totiž ukládat velké množství tepla a voda se vypařuje efektivně z široké povrchu lomů. Úhlové štěpy kamenů také umožňují volné umístění, které je nejdůležitějším požadavkem, zejména u elektrických topidel, aby bylo možné teplo plynule převádět z topných těles do prostoru sauny. 

Keramické kameny, kulaté říční kameny nebo naopak měkké kameny z mastku nepřinášejí v kamnech HARVIA požadované výsledky a mohou způsobit problémy v kamnech. V žádném případě neplňte kamna obyčejnými kameny!

Vulkanit je vyvřelá tvrdá a velmi odolná hornina sopečného původu, který sahá do cca 2 000 milionu let. Na základě své struktury a složení je dobrou volbou do saunových topidel. Po polití vodou se kameny budou krásně lesknout a dodají saunování opravdový zážitek. V černých topidlech Harvia budou navíc vypadat velmi elegantně.

Saunové kameny 5-10 cm jsou vhodné pro elektrická kamna.

Parametry

  • Název

    Saunové kameny HARVIA

  • Váha (kg)

    20

  • Průměr (cm)

    5-10